Wszystkich zainteresowanych zajęciami  w OPP

zapraszamy na zebranie organizacyjne

w czwartek 05.09.2019 r. o godzinie 16.30

w Klubie OK  w SP1 .(nowe  miejsce zebrania!)

Zyczymy Wam aby te wakacje były wspaniałe, pełne przygód

ale przede wszystkim bezpieczne!

 

 

12 czerwca podczas 9 BESKIDZKIEGO FESTIWAL DOBREJ ENERGII w Parku Słowackiego

przeprowadziliśmy warsztaty dla prezdszkolaków i starszych dzieci ze szkół podstawowych i średnich.

 

 

 

 

W sobotę, 08 czerwca na osiedlu Wojska Polskiego odbył się corodzny festyn.

OPP przygotowało warsztaty plastyczne dla dzieci.

Pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili!

 

 

 

Za nami już ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia z grafiki komputerowej.

Spędziliśmy je w plenerze.

Było bardzo ciepło, dlatego uratować nas mogły tylko LODY!

 

31. 05. 2019 r.  w Szkole Podstawowej nr 32 odbył się PRZEGLĄD PIOSENKI ULUBIONEJ „MOJA NUTKA

 Do festiwalu przystąpiło 78 dzieci ze szkół podstawowych i placówek Bielska - Białej.

Skład jury :

Przewodniczący: Katarzyna Sobolewska - Kuziemka

Członkowie: Katarzyna Dyga - Szymonowicz

Piotr Kuziemka

 

 

 

ZESTAWIENIE WYNIKÓW :

 

Soliści kat 7-9 lat

I miejsce: Lena Leśniewska Szkoła Podstawowa nr 37

miejsc II i III nie przyznano

 

 

XX MINIATURY TEATRALNE

W dniach 16-17 maja Teatr Dziecięcy „Pestka” działający przy OPP wziął udział w Wojewódzkim Przeglądzie Krótkich Przedstawień i Monodramów MINIATURY TEATRALNE w Sokolni w Buczkowicach.W tym roku Przegląd odbył się po raz dwudziesty, jest to wydarzenie organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej oraz Starostwa Powiatowego w Żywcu. Młodzi aktorzy z naszej „ Pestki” prezentowali na scenie niebanalną, wartościową historię w oparciu o świetnie napisany tekst          pt. „ A niech to Gęś kopnie! ” autorstwa M. Guśniowskiej. Obejrzeli również wiele innych przedstawień i uczestniczyli w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora Teatru Polskiego w Bielsku- Białej Pana Michała Czadernę.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy wyników Przeglądu, tym bardziej , że otrzymaliśmy zaproszenie do udziału i prezentacji przedstawienia podczas Gali Laureatów, która odbyłą się 6.06. br. Wiedzieliśmy już więc, że znajdujemy się w gronie laureatów, ale gdy podczas Gali zostały odczytane oficjalne wyniki obrad jury … okrzykom radości nie było końca , gdyż zdobyliśmy I MIEJSCE!!!

Gratulujemy wspaniałym aktorom „Teatru dziecięcego „ Pestka” i Paniom, które przygotowały spektakl- Pani Katarzynie Dyga- Szymonowicz i Pani Kamili Machnio- Zadora.

 

Sedrecznie gratulujemy międzynarodowego sukcesu wszystkim naszym laureatom!

 

I miejsce

Kat. rysunek-malarstwo 7-9lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło fotograficzne

Jagoda Treszczyńska

Anna Rodak-Treszczyńska

I miejsce

Kat. rysunek-malarstwo 7-9lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło dekoratorskie

Milena Zadora

Kamila Machnio-Zadora

I miejsce

Kat. fotografia 10-12 lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło medialne

Adrian Cichosz

Bożena Pawlik

I miejsce

Kat.grafika komputerowa 10-12 lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach, 

Koło komputerowe

Rafał Kapłoniak

Bożena Pawlik

wyróżnienie

Kat.grafika komputerowa
7-9 lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach, 

Koło komputerowe

Szymon Gaszek

Bożena Pawlik

II miejsce

Kat. rysunek-malarstwo 7-9lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło fotograficzne

Natalia Kasperek

Anna Rodak-Treszczyńska

II miejsce

 Kat. rysunek-malarstwo 10-12lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło plastyczne

Wiktoria Gach

    K. Dyga-Szymonowicz

III miejsce

Kat. rysunek-malarstwo 7-9lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło grafiki

Karol Krzyżowski

Anna Rodak-Treszczyńska

III miejsce

Kat. rysunek-malarstwo 7-9lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło grafiki

Balbina Szczepańczyk

Anna Rodak-Treszczyńska

III miejsce

Kat. rysunek-malarstwo 7-9lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło grafiki

Urszula Kryścińska

Anna Rodak-Treszczyńska

III miejsce

Kat. rysunek-malarstwo 7-9lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło dekoratorskie

Jagoda Treszczyńska

Kamila Machnio-Zadora

 wyróżnieie

Kat. rysunek-malarstwo 7-9lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło dekoratorskie

Agnieszka D’Antonio

Kamila Machnio-Zadora

III miejsce

Kat.  Mama Tata i Ja

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło fotograficzne

Wiktoria Smutrykowska

Anna Rodak-Treszczyńska

III miejsce

Kat. fotografia 16-18 lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło fotograficzne

Przemysław Ornicz

Anna Rodak-Treszczyńska

wyróżnienie

Kat.  malarstwo na szkle 7-9lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,

Koło grafiki

Maria Olunyk

Anna Rodak-Treszczyńska

wyróżnienie

Kat. rysunek-malarstwo 10-12lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło plastyczne

Sonia Wlaź

    K. Dyga-Szymonowicz

wyróżnienie

Kat. rysunek-malarstwo 10-12lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło plastyczne

Magdalena Bieniek

    K. Dyga-Szymonowicz

wyróżnienie

Kat. grafika komputerowa 7-9lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło grafiki

Agnieszka Słota

Anna Rodak-Treszczyńska

wyróżnienie

Kat. grafika komputerowa 7-9lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,

Koło grafiki

Igor Łukaszek

Anna Rodak-Treszczyńska

wyróżnienie

Kat. grafika komputerowa 10-12 l.

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło grafiki

Tymon Tybura

Anna Rodak-Treszczyńska

wyróżnienie

 masy plastyczne 10-12lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło fotograficzne

Natalia Kasperek

Anna Rodak-Treszczyńska

wyróżnienie

 masy plastyczne 10-12lat

XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach,  

Koło fotograficzne

 Zuzanna Ligus

Anna Rodak-Treszczyńska

25 kwietnia  w Domu Kultury im.W.Kubisz w Bielsku-Białej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Co słonkow widziało".

Wśród laureatów znaleźli się:

-Jagoda Treszczyńska z koła fotograficznego-II miejsce

-Balbina Szczepańczy i Michał Kukuczka z klubu środowiskowego, którzy zdobyli wyróźnienia

 

 

27 kwietnia w Domu Strażaka Wilkowicach odbyła Gala XIX Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, podczas której solistki z zajęć wokalnych Oliwia Giedrys i Ewa Ciurar otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy dziewczętom i nauczycielkom, która przygotowały wychowanki do konkursu – Pani Katarzynie Dyga- Szymonowicz i Pani Katarzynie Sobolewskiej- Kuziemka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

 

 

 

Podkategorie